Archive for Ekim, 2007

Erdal İnönü vefat etti

Bir döneme damgasını vurmuş siyasetçi. 1 yıldır tedavi gördüğü kan kaneserine yenik düştü.Son donemlerde SHP nin Onursal Başkanlığını yapıyordu. Ama artık yok, aramızdan ayrıldı. 🙁

O sevimli uslubu ve karakteri ile siyasetçilerin en sevilenleri arasındaydı bir dönem. Ben ve benim yaşıtlarım hep onu sevimli ve burnundan konuşması ile anacaktır eminim. Meşhur İnönü usulu denize Çivileme atlamasınıda unutmayacağız. Siyasi görev dönemlerinde bu kadar aklımız başımızda olmadığından siyasi geçmişi hakkında bir şey yazamıyorum. Benim için sevecen, neşeli bir siyasetçi olarak kalacak hep.


Allah rahmet eylesin. 🙁


Erdal İnönü’nün haytaından bir kaç anektod:

(Devami icin TIKLA)

29 Ekim 2007

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını motosisklet kluplerini organize ederk Istanbul’da kutladık. Harika bir kortej oldu. 600 üzerinde motosiklet kullanıcısı ile Suadiye den Dolmabahçeye oradan EdirneKapı Şehitliğine kadar yol aldık. Şehitlerimiz yattıkları yerde andık.
Duygulu anlar yasandi. Yağmura rağmen kortejden motosiklet kullanıcıları ayrılmadı.
(Devami icin TIKLA)

Testere-4 ‘ü izledim…

Filmin ilk serisine bayılmıştım. Hatta şurada da bununla ilgili yazımı yazmıştım.

Filmin 4ncü serisini izlemeye gittiğimin ilk 10 dk. sında “bu ne yaaa” demekten kendimi alamadım. Utanmasam filimden çıkacaktım o kadar kötü oldum. Artık akıl oyunlarından ziyade vahşet görüntüleri ile başlayan filmi beğenmedim. Herhalde bundan sonra da filmin devam serisini izlemeye gitmem.

Filmin konusu vs. den bashetmeyeyim gitmek isteyen olur filmin heyecanı kacmasın. Yine her zaman ki gibi enteresan ölüm tuzakları tasarlanmış. Bunları tasarlayan kişiyi tebrik etmek lazim, yoksa o kişiden korkmak mı lazım karar veremedim.

Filmin bitiş şekline bakar isek daha uzayacak gibi görünüyor.

Sloganı ” Ben öldüm diye oyun bitecek mi sandın”…

Telekom bana çok kızdı sanırım…

Şurada geçenlerde Telekom’un grevinin beni vurduğunu yazmıştım. En son Telekom ile yaptığım görüşmede artık zivanadan çıkmış ve bir hışımla hiç olmayan sözcükleri ardı arkasına sıralamıştım. Ertesi gün ne oldu dersiniz ? ADSL hattım düzeldiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Telefon hattımda kesildi. Evet evet yanlış okumadınız telefon hattımda bulunan sinyalimde gitti.

Sanırım kurduğum cümleler etkili olmuş. Ama etkili olduğu taraf benim aleyhime. Tevekeli bu adamlar hizmet vermek istememelerine rağmen tesisat numaramı sorup durdular. “Sen misin bize kötü laflar eden, al bakalim telefon hattında arızalandı” dercesine cezalandırılmış bulunuyorum.
(Devami icin TIKLA)

Telekom beni vurdu

Tamam anlıyorum, çalışanlar haklarını istiyorlar. Emeklerinin karşılığını alamadakılarını düşüncesi ile en doğal hakları olan Grev imkanlarını kullanıyorlar. İyi de bula bula benim evimde ki ADSL hattını mı buldular kesmek için. 3 gündür aramadığım yer kalmadı.
konuşma dialoğu aynen şöyle ;
Ben : 3 gündür ADSL hatttım çalışmıyor. Arıza kaydı açtırmak istiyorum.
TT : Adınız soyadınız ?
Ben: adim su adsl numaram su
TT : Beyfendi su anda sistemlerimize baglanamadigimiz icin durumunuzu goremyorum.
(Devami icin TIKLA)

Sonraki Sayfa »