Archive for Ağustos, 2005

Sakın ehliyetinizi kaptırmayın.

Eğer ehliyetinizi Alkol yada 1 yılda 5 kere Radar a yakalanarak trafiğe kaptirirsanız bayağı bir çile çekeceksiniz demektir geri almak için.

3 saat süren bir teste tabii tutuluyorsunuz ehliyetinizi geri almak için ;

Bilgisayarli simülasyon testlerine, IQ Testinde olan şekilli test sorularına ve en son olarak bir Psikolog ile karslikli görüşmenin sonucunda bir rapor hazırlanıyor (Devami icin TIKLA)

Ehliyet çilesi

Nihayet A2 sertifikamı aldım. Bugünde koştura koştura Trafiğe gittim ehliyetimi çıkartmak için. Evrakları muntazam ve eksiksiz olarak sıraya girdim. Sıra bana geldi memur bilgisayardan B sınıfı ehliyetimi kontrol etti ve ” sizin ehliyetinize 2000 yılında Aydın’da hız yüzünden el koyulmuş, sizin Psikoteknik Raporu almanız gerekiyor ” dedi.

Bende “hönk” dedim. Sonra aklıma geldi askere giderken Aydın’da 1 yıl içinde 5 kez radara girdiğimden dolayı alınmıştı ehliyetim.:) Bende de yedek ehliyet var diye önemsememiştim…
(Devami icin TIKLA)

Hayallerin gerçekleşmesi bu

İnsanın hayallerinin gerçekleşmesi kadar başka ne mutlu eder ki ? Fotograflar kısmındada yazdiĞım hayalimdeki MotoSiklet i dün itibari ile almış bulunuyorum Ağzım kulaklarımda, ayaklarım yere basmıyor.

ÿok maddiyatçı biri değilimdir ama bu motorun beni bu kadar heyecanlandıracağını hiç düşünmemiştim. Kendime şaşırıyorum, gerçi bundan şikayetçi değilim.

Motoru almaya karar verirken eşimin bana vermiş olduğu psikolojik destek ve mutluluk için buradan teşekkür ediyorum kendisine. Kendisine motoru tam korumalı olarak ve gereksiz yere sürat yapmayacağıma dair söz vermiştim ve aynen bu sözümü tutacağımıda buradan tekrar ediyorum. Eşim Seni çook Seviyorummmmm. 🙂

Herkesin hayallerinin en kısa zamanda gerçekleşmesi dileği ile,

Yamaha Fazer